Hizmetlerde Hedef, Ab Standartlarının Üzeri

Hizmetlerde Hedef, Ab Standartlarının Üzeri

Devlet Eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Güldal Akşit, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Selma Kavaf ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

AK Parti Konya İl Kadın Kolları'nın 'Siyaset ve Kadın' konulu paneline katılmak üzere Konya'ya gelen Devlet Eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Güldal Akşit, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Ünver ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Selma Kavaf ile birlikte Başkan Akyürek'i ziyaret eden Akşit, uzun yıllar sonra geldiği Konya'nın değişimi ile kendisini etkilediğini söyledi. AK Partili belediyelerin çalışmalarının herkesi memnun ettiğini kaydeden Güldal Akşit, Konya'nın gelişen yüzü ile Türkiye'nin önemli şehirleri arasındaki yerini koruduğunu ifade etti.

Konya'nın temel belediyecilik problemlerini azaltmış bir şehir olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, geçtiğimiz yıl yüzde 94 olan altyapının yüzde 98'e çıkarıldığını, 1 yılda yapılan 23 trilyonluk altyapı yatırımının 15 trilyon lirasının kanalizasyon ve hat döşemeye, 8 trilyon lirasının da su hattı döşenmesine harcandığını belirtti. Başkan Akyürek, 'Bu, Konya tarihine bakıldığında çok önemli bir yatırımdır. Dönemimiz içinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını 19 metrekareden 40 metrekareye yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu da Avrupa Birliği stardartlarının üzerindedir. Yani, AB standartlarına ulaşmayı değil, geçmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte millet olarak da bunu yapmamız gerekiyor' dedi.

AB sürecinde Türkiye'nin model kentlere ihtiyacı olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, bu şehirlerin başında Konya'nın yer alması için çalıştıklarını, şehirler arası rekabette Konya'nın üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini dile getirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;