HER MUHTARA BİR BİLGİSAYAR

HER MUHTARA BİR BİLGİSAYAR

Büyükşehir?den her muhtara bir bilgisayar. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya?da görev yapan 266 muhtara bilgisayar verdi. Konya Büyükşehir Belediye Binası önünde yapılan törende açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur yaptı. Verdikleri sözlerin ardında durmaya devam ettiklerini söyleyen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, muhtarların otomasyon sistemine geçmesiyle birlikte yerel yönetimler ve muhtarlar arasında daha sağlıklı bilgi alışverişinin sağlanacağını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur'un ardından söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz, alınan bilgisayarlarla muhtarların daha verimli ve teknolojik olarak çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi. Verdiği sözün takipçisi olan ve bugün 266 muhtara bilgisayar hediye eden Başkan Akyürek'e de teşekkür eden Muhtarlar Dernek Başkanı Muzaffer Gülsöz, belediyelerin, bundan sonra yapacağı çalışmalarda da muhtarlar olarak yanında olacaklarını bildirdi.

Konya Belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açıldığının altını çizen Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü, her hafta yeni bir hizmetin hayata geçirilmesinden, büyük sevinç ve onur duyduklarını bildirdi. Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetlerle, 5 yıllık hizmet dönemi içerisinde Konya'nın düşük maliyetle daha kaliteli daha kalıcı eserlere sahip olacağını kaydeden Sürücü, hizmetlerin Konyalı hemşehrilerine hayırlı olmasını diledi.

Verilen her sözün ardında teker teker durulacağının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, siyasette söz verilen görevin takipçisi olacağını ve bu sayede yeni bir anlayışın öne çıkacağını bildirdi. 28 Mart Yerel Seçimlerinde yerel yönetimlerin yeni bir hizmet dönemine geçerek, halkın içinde halkla istişareli bir şekilde çalışmaya başladığını bildiren Başkan Akyürek, Konya'nın kısa bir sürede bu değişimden gereken karşılığı alacağını kaydetti.

Konya'da görev yapan 266 muhtarın her birine bilgisayar verilerek, hızla gelişen teknolojiyi daha yakından takip etmelerini sağlayacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, verilen bilgisayar eğitim seminerleri ile de muhtarların her birinin iyi bir bilgisayar kullanıcısı olacaklarını sözlerine ekledi. Muhtarlar ve Belediye arasında kurulan otomasyon programı ile hem muhtarların hem de vatandaşların bilgilerinin belediyemiz arşivinde tutulacağını bildiren Başkan Akyürek, yapılan çalışmaların kalitesinin artırılarak zamandan tasarruf edileceğini belirtti.

Program sonunda Başkan Akyürek, muhtarlara bilgisayarlarını takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;