Hastane Caddesi Tek Yön Oluyor

Hastane Caddesi Tek Yön Oluyor

Konya'nın en işlek caddeleri arasında yer alan Hastane Caddesi, 1 Ekim 2007 Pazartesi gününden itibaren, Ulaşbaba Caddesi istikametinden Belediye Kavşağı istikametine tek yön olarak trafiğe açılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hastane Caddesi’ndeki trafik akışını rahatlatmak için caddeyi tek yön olarak trafiğe açıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Selçuklu İlçesi’ndeki Hastane Caddesi’nin, UKOME’nin 16 Mayıs 2007 tarih, 200/3 kararı ile Ulaşbaba Caddesi istikametinden Belediye Kavşağı istikametine tek yön yapıldığı belirtildi.

Araç trafiğinin rahatlatılması için yapılan düzenlemeyle yeni trafik akışı şu şekilde oluşuyor:

- Hastane Caddesi bağlantılı Mümtaz Koru Sokak, Darülşifa Sokak istikametinden Yusuf Ziyapaşa Sokak istikametine, Yusuf Ziyapaşa Sokak, Sultanşah Caddesi istikametinden Hastane Caddesi istikametine, Parsana Caddesi ise Hastane Caddesi istikametinden Ulaşbaba Caddesi istikametine tek yön yapıldı.

- Kocatepe ve Necatibey Sokaklarının Yusuf Ziyapaşa Sokak çıkış istikametinde sola dönüşler, Dumlupınar ve Ulaşbaba Sokaklarının Parsana Caddesi çıkış istikametinde sola dönüşler ile Darülşifa ve Yusuf Ziyapaşa Sokaklarından Hastane Caddesi çıkışlarındaki sağa dönüşler yasaklandı.

- Ulaşbaba Caddesi’nden Parsana Caddesi’ne taşıt trafiği yasaklandı.

Yapılan açıklamada, belirtilen yönlendirmeler çerçevesinde, yol altyapısıyla ilgili gerekli fiziki düzenleme ve trafik işaretlerinin tamamlandığı, 1 Ekim 2007 Pazartesi gününden itibaren uygulamaya başlanacağını ifade edildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;