Haşereyle Mücadele İçin İlaçlama Yapılıyor

Haşereyle Mücadele İçin İlaçlama Yapılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, haşere ile mücadele çalışmaları kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Merkez ilçe belediyeleri ile birlikte yürütülen çalışmalarda haşerelerin aktif olarak bulunduğu sabah erken ve akşam geç saatlerde ilaçlama yapılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ile mücadele için ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ilaçlama çalışmalarının merkez ilçe belediyeleri ile birlikte sezon sonuna kadar sürdürüleceği vurgulandı.

Yapılan çalışmalarla özellikle karasinek ve sivrisinekle mücadele edildiği kaydedilen açıklamada, “İlaçlama, haşerelerin aktif olarak bulunduğu sabah erken saatlerde ve akşam geç saatlerde yapılmaktadır. Şehrimiz yaz dönemi boyunca havaların yağışlı ve rüzgarlı olmadığı zamanlarda periyodik olarak ilaçlanmaktadır. Vatandaşlarımızın belediyelerin haşere ile mücadele çalışmalarına katkı sağlaması amacıyla; gıda artıklarını paketlemeden atmamaları, çevre temizliğine dikkat etmeleri, çöplerini poşetleyerek veya çöp konteynırlarına koyarak açıkta bırakmamaları, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın ise gübrelerini biriktirmemeleri ve kendilerinin de periyodik olarak ilaçlama yaparak haşerelerin üremesine meydan vermemeleri büyük önem arz etmektedir” denildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;