Haşereyle Mücadele

Haşereyle Mücadele

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, son günlerde artan haşerelerle mücadele için Konya'daki bütün cadde, sokak, park gibi alanları, ULV, sıcak sisleme ve pulverizatör tipi makinelerle ilaçlıyor. Çevre Koruma Daire Başkanı Ali Özer, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, haşerelerle mücadele çalışmalarının etkin ve koordineli şekilde yürütüldüğünü, çalışmaların sezon boyunca süreceğini belirtti.

Konya'da son günlerde artan haşereler, Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerini de harekete geçirdi. Konuyla ilgili olarak bir toplantı yapan belediyelerin ilgili birim amirleri, haşerelerin hızlı mevsimsel değişiklikler ve ağaçlardaki yaprak bitlerinden çoğaldığını belirledi.

Toplantıya ilişkin bir açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ali Özer, haşere sıkıntısının geçici olduğunu belirterek, vatandaşlara çağrıda bulundu. Özer, vatandaşları özel mülkiyet alanlarında bulunan ağaçların yaprak bitlerine karşı ilaçlama yapmaları, çöpleri ağzı kapalı poşetlere koymaları veya çöp konteynırlarına bırakmaları, su birikintisi oluşturmamaları konularında da uyardı.

Vatandaşların sorun yaşamaları halinde Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'nın ilgili ünitelerinden bilgi alabileceklerini de belirten Özer, Konya Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin şehirdeki bütün cadde, sokak, park vs alanların ULV, sıcak sisleme ve pulverizatör tipi makinelerle sürekli ilaçlandığını, ilaçlamanın sezon boyunca süreceğini belirtti.

Basın Kuruluşları için;