Haşere İle Etkin Mücadele Sürdürülüyor

Haşere İle Etkin Mücadele Sürdürülüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, şehir genelinde haşere ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar çerçevesinde, bu yıl Sağlık Bakanlığı'nca ruhsatlandırılmış 500 litre ilaç kullanıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, havaların ısınmasıyla birlikte başlattığı haşereyle mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü eliyle yürütülen çalışmalarda, şehir genelinde tüm tüm cadde, sokak, park ve açık alanlar ilaçlandırılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şu görüşlere yer verildi: 'Belediyemiz, haşere ile mücadele kapsamında, karasinek ve sivrisineklerin üreme alanlarını 100 litre larvasit kullanarak ilaçlamış, uçkun mücadele çalışmalarını da, söz konusu sineklerin aktif bulunduğu dönemler olan sabah 06.00-10.00, akşam 18.00-22.00 saatleri arasında yapmaya devam etmektedir. Haşere ile mücadele 2 adet ULV cihazı ile sürdürülmektedir. Bu amaçla, bu yıl Sağlık Bakanlığı'nca ruhsatlandırılmış 500 litre ilaç kullanılmıştır. Konya Büyükşehir Belediyemiz, merkez ilçe belediyeleri ile birlikte, şehrimizdeki tüm cadde, sokak, park ve açık alanlarda ULV, sıcak sisleme ve pulverizatör tipi makinalarla periyodik olarak ilaçlama işlemlerini sürdürecektir.'

Açıklamada, haşere ile mücadelede başarılı olunabilmesi için, vatandaşların çöplerini poşetleyerek çöp konteynırlarına atması, su birikinti alanları oluşturmamaları ve belediyelere bu konuda yardımcı olmaları istendi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;