Hamburg Belediyesi'nden Başkan Akyürek'e Teşekkür Mektubu

Hamburg Belediyesi'nden Başkan Akyürek'e Teşekkür Mektubu

Geçtiğimiz Ramazan ayında Konya'ya gelerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in kendileri için verdiği iftar yemeğine katılan Almanya'nın Hamburg Belediyesi Başkan Yardımcısı Birgit Schnieber Jastram, Başkan Akyürek'e bir mektup göndererek, kendilerine gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Ramazan ayında Konya'ya gelen Almanya'nın Hamburg Belediyesi Başkan Yardımcısı Birgit Schnieber Jastram, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür mektubu gönderdi.

Geçtimiz Ramazan ayında, beraberinde Türk ve Alman sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler ve belediye bürokratları ile Konya'da çeşitli incelemelerde bulunan Hamburg Belediye Başkan Yardımcısı Birgit Schnieber Jastram, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in misafirperverliğinden memnun kaldıklarını belirtti.

Hamburg Belediye Başkan Yardımcısı Birgit Schnieber Jastram, Başkan Akyürek'e gönderdiği mektubunda şunları söyledi: 'Saygıdeğer Belediye Başkanı, Konya'da bize göstermiş olduğunuz mükemmel misafirperverlikten dolayı heyetim ve şahsım adına size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Konya'da adımıza verilen iftar yemeği, benim için çok özel bir an oldu. Bu gezi, benim Türkiye'deki sosyal, politik ve toplum yaşantısı hakkında iyi bir izlenim edinmemi sağladı ve birlikte çalışma olanağı kurulması için de iyi bir fırsat oldu. Aramızda gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin Türkiye ile Hamburg arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesine ve yapısal olarak güçlenmesine katkıda bulunacağı ümidini taşıyorum. Değerli Belediye Başkanımızı misafir olarak en kısa zamanda burada görmek beni son derece memnun edecektir. Saygılarımla.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;