Hakimiyet Gazetesi'ne Teşekkür

Hakimiyet Gazetesi'ne Teşekkür

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hakimiyet Gazetesi'nin şehir ile ilgili yapılan yanlış yayınları konu alan ve turistlerin isteklerini içeren haberleri ile ilgili Hakimiyet gazetesine bir teşekkür yazısı yayımladı. Başkan Akyürek, yazısında Konya'nın imaj probleminin olmadığını, bazı kesimlerin olumsuz yayınlarla Türk ve İslam Kültürüne zarar vermek istediğini açıklayarak bunun önüne geçeceklerini ifade etti.

Başkan Akyürek'in konuyla ilgili açıklaması şöyle :

'Konya'mız yüzyıllardır farklılıkları koruyarak bir arada yaşama geleneğine sahip, hoşgörünün, sevginin ve merhametin egemen olduğu bir kenttir. Konya ile ilgili yapılan yanlış yayınlar Türk kültürüne ve İslam kültürüne zarar verme amaçlıdır. Konya'mızın imaj problemi yoktur. Konya'mız dünyanın her tarafında güzellikler kenti olarak bilinmektedir. Ancak Konya'nın tanıtımı ile ilgili bazı eksiklikler elbette ki var. Bu eksikleri de 5 yıl içinde yapacağımız çalışmalarla gidereceğiz. Mevlana ile ilgili etkinliklerin, başta sema törenlerinin gösteri amaçlı yanlış yerlerde yapılmasının da önüne geçeceğiz. Mevlana isminin de yanlış tüketilmesinin önüne geçmek için Mevlana Kültür Merkezi'nde Mevlana Araştırma Merkezi kuracağız. Kültür Merkezi ikmal inşaatımız da başlamıştır. Duyarlı tüm yerel ve ulusal basını ve ulusal değerlere önem veren insanlarımızı Hz. Mevlana konusunda da duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Hâkimiyet gazetesini Konya ile ilgili yanlış yayınlara karşı gösterdiği hassasiyetten dolayı takdirle karşılıyoruz. Kendilerine yaptıkları yayın dolayısıyla teşekkür ediyorum'

Basın Kuruluşları için;