Güreşçimiz Atilla Güzel Avrupa Üçüncüsü Oldu

Güreşçimiz Atilla Güzel Avrupa Üçüncüsü Oldu

Konya Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı'nın sporcusu Atilla Güzel, Finlandiya'nın Tampere şehrinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü oldu. Güzel, Pekin Olimpiyat Oyunları'na da katılmaya hak kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı’nın sporcusu olan Atilla Güzel, Finlandiya’nın Tampere şehrinde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü oldu.

Şampiyonada 120 kiloda yarışan sporcumuz Güzel, yaptığı müsabakalarda ilk turda Azeri rakibini 2-1, ikinci turda Yunan rakibi 2-0 yenerken, çeyrek finalde Rus rakibine 2-0 yenildi. Güzel’in Rus rakibi finale yükselirken, kendisi de Bronz madalya mücadelesine devam etti. Daha sonra, Litvanyalı rakibini 2-1 yenen Güzel, bronz madalya müsabakasında Çek Cumhuriyeti’nden David Vala’yı 2-0 yendi ve bronz madalyanın sahibi oldu. Bu sıklette finale çıkan Rus ve Ermeni sporcular ile üçüncülük ve beşincilik mücadelesi yapan Fransız ve Belaruslu güreşçiler daha önce olimpiyat vizesi aldıkları için Atilla Güzel bronz madalya ile birlikte Pekin Olimpiyat Oyunları’na da katılmaya hak kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Cevdet İşbitirici, Güzel’i tebrik ederek, başarısının devamını diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;