Güney Kore Ganning Belediyesi Heyeti Konya''da

Güney Kore Ganning Belediyesi Heyeti Konya''da

Güney Kore Ganning Belediyesi Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, Meclis Başkan Yardımcısı Park Oh Kyoon ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim'i makamında ziyaret etti. Monn Boo Choon, 2007 yılında Ganning'te yapılan mistik festivalde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği programın memnuniyet verici olduğunu belirterek, Konya ile kültürel ve sanatsal birçok alanda paylaşım içerisine girmek istediklerini söyledi.

İnceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere 26-29 Şubat tarihleri arasında Konya’da bulunan Güney Kore Ganning Belediyesi Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, Meclis Başkan Yardımcısı Park Oh Kyoon ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim’i makamında ziyaret etti. 2007 yılı içerisinde Ganning’te yapılan mistik Festivalde Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği programın memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, Türkiye ve Güney Kore arasında tarihsel ve kültürel bir bağ olduğunu, Konya ve Ganning şehirlerinin birçok alanda benzer özellikler taşıdığını özellikle sanatsal ve kültürel anlamda yapılacak işbirliğinin her iki kültürün kaynaşması ve birlikte hareket etmesi açısından büyük bir fırsat taşıdığını söyledi.

Monn Boo Ghoon ve beraberindeki heyete Konya''nın sosyal, kültürel yapısı ve sanayisi hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büyükalim, tarihsel zenginlik anlamında birçok değere sahip olan Konya’nın Anadolu Selçuklu devletine başkentlik yaptığını ve son yıllarda önemli hizmetlere imza attığını söyledi. Son yıllarda Konya sanayisinin de çok farklı alanlarda hizmet verdiğini, Konya’daki birçok sanayi kuruluşunda Güney Kore’den getirilen tezgâhlarla üretim yapıldığına dikkat çeken Büyükalim, 2007 Mevlâna Yılı dolayısıyla dünyanın çeşitli şehirlerinde ''Konya ve Mevlâna Günleri'' adı altında etkinlikler düzenlediklerini ve bu etkinlikler kapsamında Güney Kore Ganning Mistik Festivali kapsamında bir program gerçekleştirdiklerinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim, Ganning Belediyesi Başkan Yardımcısı Monn Boo Ghoon, Meclis Başkan Yardımcısı Park Oh Kyoon ve beraberindeki heyete Konya ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, ziyaret anısına konuklarına Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan İngilizce ve Korece çeşitli yayınlar ve Mevlâna Müzesi maketi hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;