Güney Afrika Büyükelçisi Konya'da

Güney Afrika Büyükelçisi Konya'da

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sobizana MNGQİKANA ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Özkafa?yı makamında ziyaret etti. Büyükelçi MNGQİKANA, ?Her şeyin çok güzel geliştiği bir şehirde olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye ile ve özellikle Konya ile işbirliği yapmaya hazırız? dedi.

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sobizana MNGQİKANA ve büyükelçilik görevlileri AKTİF İşadamları ve Sanayicileri Derneği'nin (AKTİSAD) davetlisi olarak şehrimize geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'yı makamında ziyaret eden Büyükelçi MNGQİKANA, her iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesinin yöneticilerin görevi olduğunu belirterek, 'Güney Afrika Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti ve özellikle Konya ile işbirliğine hazırdır. İlişkilerin geliştirilmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. AKTİSAD'ın davetlisi olarak geldiğim Konya'yı gelişmiş ve düzenli olarak buldum. Her şeyin çok güzel geliştiği bir şehirde bulunmaktan mutluyum. Ticari, Ekonomik, Siyasi ve Turizm açısında şehrinizle önemli ilişiklere girebileceğimiz kanaatindeyim' dedi.

Başkan Mustafa Özkafa, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, AKTİSAD'ın bu tür organizasyonlarının şehrin gelişimine önemli katkılar sağladığını, Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Sobizana MNGQİKANA'yı Konya'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Özkafa, ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesi için ellerinden gayreti göstereceklerini belirtirken, büyükelçiye Konya'nın sanayi, ticari, siyasi ve ekonomik gelişimi hakkında bilgi verdi. Başkan Özkafa, Konya'nın Türkiye'nin en düzenli gelişen şehri olduğunu belirterek, ' Bu şehir hem düzenli yapılaşması, hem de ekonomik güçüyle bölgenin en güçlü ve en hızlı gelişen şehirlerinden olacaktır' şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;