Gökyüzü Rengarenk Uçurtmalarla Kaplandı

Gökyüzü Rengarenk Uçurtmalarla Kaplandı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği yüzlerce Konyalının katılımı ile yapıldı. Rengarenk uçurtmalarla muhteşem görüntülerin oluştuğu şenliğe, küçüklerle birlikte yaşlıların da ilgisi dikkat çekti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uçurtma Şenliği, 7’den 70’e yüzlerce uçurtma sevdalısını bir araya getirdi.

Akyokuş’ta düzenlenen şenliğe rengarenk uçurtmaları ile birlikte gelen Konyalılar, önce Sihirbaz Aydın’ın birbirinden ilginç gösterilerini ilgiyle izledi.

Programa katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim, fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarını aynı anda yürüttüklerini belirterek, düzenlenen sosyal etkinliklerde insanları bir araya getirmenin önemli olduğunu söyledi.

Gösteri ve konuşmaların ardından, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mithat Büyükalim’in uçurtmayı gökyüzüne bırakması ile şenlik başladı. Uçurtmalarla muhteşem görüntülerin oluştuğu şenliğe, küçüklerle birlikte yaşlıların da ilgisi dikkat çekti.

Uçurtmaseverler, rüzgarlı havanın da yardımı ile uçurtmalarını en yükseğe çıkarmak için yarışırken, gökyüzü rengarenk uçurtmalarla kaplandı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;