Gezici Anaokulu Eğitime Devam Ediyor

Gezici Anaokulu Eğitime Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Gezici Anaokulu Projesi çerçevesinde Meram Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim Okulu'nda eğitim verilen öğrenciler karnelerini aldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2005 yılında hizmete sunulan Gezici Anaokulu’nda Meram Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim Okulu’nda eğitim verilen öğrencilere karneleri verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla Selçuk Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Gezici Anaokulu Projesi’nin 2 yıldır başarıyla sürdürüldüğünü belirterek, çalışmadan hem öğrencilerin, hem de velilerin son derece memnun olduğunu vurguladı. Başkan Akyürek, bir aylık eğitimin ardından karnelerini alan öğrencilerin ilköğretim okuluna da hazırlandıklarını belirterek, tüm öğrencilere eğitim hayatları boyunca başarılar diledi.

EĞİTİM, ÇOCUKLARIN DAVRANIŞLARINI DEĞİŞTİRDİ

Gezici Anaokulu’nda sabahçı ve öğlenci olmak üzere bir ay eğitim alan 3-6 yaş grubu 40 öğrenciye karneleri öğretmenleri ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından verildi. Minik öğrenciler büyük bir mutlulukla karnelerini alırken, öğrenci velileri de bir aylık eğitimin, çocukların davranışlarını önemli ölçüde değiştirdiğini belirterek, uygulama nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

GEZİCİ ANAOKULU 6 OKULDA DAHA EĞİTİM VERECEK

Gezici Anaokulu bu yıl ilk dersine Karatay Mehmetçik İlköğretim Okulu’ndan başladı. İkinci olarak Meram Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim Okulu’nda görevini tamamlayan Gezici Anaokulu, eğitim faaliyetlerine Selçuklu Oğuz Kaan İlköğretim Okulu’nda devam edecek. Bu yıl okul öncesi eğitim götürülecek diğer okullar ise; Karatay Vali Kemal Katıtaş İlköğretim Okulu, Meram Alparslan İlköğretim Okulu, Selçuklu Sıraç Aydın Taşbaş İlköğretim Okulu, Meram Kaşınhanı Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Karatay Zeliha Seymen İlköğretim Okulu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;