Gezici Anaokulu Dördüncü Yılında 25'inci Mahallede

Gezici Anaokulu Dördüncü Yılında 25'inci Mahallede

Büyükşehir Belediyesi Gezici Anaokulu, dördüncü yılında 25'inci mahallede eğitimlerine devam ediyor. Bugüne kadar 911 öğrenciye hizmet veren Gezici Anaokulu, bu yıl 8 mahallede hizmet verecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2005 yılında hizmete sunulan Gezici Anaokulu, dördüncü yılında 25’inci mahallede eğitimlerine devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla hizmete sundukları Gezici Anaokulu’nun her yıl Konya’nın kenar mahallelerinde anaokuluna gitme imkanı olmayan çocuklara birer ay süreyle hizmet verdiğini ifade etti.

Selçuk Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile başarılı bir şekilde devam eden çalışmadan hem öğrencilerin, hem de velilerin son derece memnun olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Gezici Anaokulu’nda bugüne kadar 25 mahallede 911 öğrenciye eğitim hizmeti götürüldüğünü ifade etti.

Bu yıl 8 mahallede hizmet verecek anaokulunun Karatay Nakiboğlu İlköğretim Okulu’nda bir ay eğitim vererek Selçuklu Mustafa Hotamışlı İlköğretim Okulu’nda faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

8 MAHALLEDE EĞİTİM VERECEK

Bu yıl ilk dersine Karatay Nakiboğlu İlköğretim Okulu’nda başlayan Gezici Anaokulu, Selçuklu Mustafa Hotamışlı İlköğretim Okulu’nun ardından sırasıyla Meram Fatih Sultan Mehmet, Karatay Vali Kemal Katıtaş, Selçuklu Ayşe Tümer, Meram Ayşe Sönmez, Karatay Kurtuluş, Selçuklu Ahmet Perihan Demirok İlköğretim Okulları’nda eğitim verecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;