Gençlik ve Spor Genel Müdürü'nden Başkan Akyürek'e Ziyaret

Gençlik ve Spor Genel Müdürü'nden Başkan Akyürek'e Ziyaret

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sporda yeni bir yapılanmaya gidileceğini ifade etti. Başkan Akyürek, yeni yapılanma ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirterek, kendisini ziyarete gelen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'dan her iki kurum arasında işbirliğini artırma sözü aldı. Başkan Akyürek, bu sözleşme neticesinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün birikimlerinin Konya için kullanılacağını ifade etti.

Başkan Akyürek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek 'Sporu gençliğin yetişmesinde ve insan sağlığının gelişiminde önemli bir araç olarak görüyoruz. Spor ile ilgili yeni bir yapılanma içerisinde olduğumuz bir dönemde Sayın Gençlik ve Spor Genel Müdür'ümüzün bizlerle oluşu bizlere önemli katkı sağlayacaktır. Sayın Genel Müdür'ümüzün tecrübe, birikim ve fikirlerinden faydalanarak şehrimizde sporla ilgilenen kamu kurum ve kuruluşları ve spor adamlarıyla işbirliğine giderek geleceği olan, süreklilik arz eden yeni bir yapılanma gerçekleştireceğiz. Amacımız şehrimizin spor altyapısını güçlü kılarak gelecekte de devam ettirilebilir faaliyetler gerçekleştirmektir. Şehrin sporunu sadece futbol ile değil, tüm spor dallarıyla bir bütün olarak algılayarak, her türlü sportif faaliyetin en iyi düzeyde gerçekleştirilebilmesi için gayret sarf edeceğiz. Gerçekleştireceğimiz yeni yapılanma sürecinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzün de katkılarını bekliyoruz.'

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise, Başkan Akyürek'e görevinde başarı dilerken 'Konya ülkemizin örnek illerinden biridir. Sayın başkanımızın şehri her alanda olduğu gibi spor alanında da model şehirler haline getireceğine inanıyoruz. Spor ve gençlik konularında bizlere aktardığı proje ve hedefleriyle sayın başkanımızın bu konuda birikimli olduğunu gördük. Çok yakın bir zamanda çıkmasını beklediğimiz yerel yönetimler yasası ile yetkiler tamamen yerel yönetimlere devredilecek. Bu süreçte belediyelerimizle daha fazla birlikte olacağız. Yerel yönetimler yasası ile Konya'nın model şehir haline geleceğine inanıyorum. Çünkü burada spor alanında önemli çalışmalar yapılmaktadır. Şehrin sportif aktivitelerini geliştirmek amacıyla canla-başla çalışan arkadaşlarımız var. Belediyemiz yetkileri aldıktan sonra hem ulusal, hem de uluslararası sportif faaliyetlere ev sahipliği yapacaktır. Top artık yerel yönetimlerdedir. Konya mevcut potansiyeli ile ülkemizin en elverişli şehirlerindendir.'dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;