Gençlik Meclisi Üyeleri Ankara'da

Gençlik Meclisi Üyeleri Ankara'da

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, İstiklal Marşı'nın kabulünün 85. yılında Ankara'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Gençlik Meclisi üyeleri, Mehmet Akif Ersoy tarafından İstiklal Marşı'nın yazıldığı Tacettin Dergahı'nı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait çeşitli birimleri ziyaret ettiler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri İstiklal Marşı'nın kabulünün 85. yılı nedeniyle düzenlenen gezi çerçevesinde Ankara'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen geziye 11 Gençlik Meclisi üyesi katıldı. 12 Mart 2006 günü Ankara Hacettepe'de Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı Tacettin Dergahı'nda, İstiklal Marşı'nın kabulünün 85. yıl törenine katılan Gençlik Meclisi üyeleri, daha sonra Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından aynı amaçla düzenlenen toplantıya katıldılar.

TYB Onursal Başkanı Mehmet Doğan ile tanışan ve İstiklal Marşı'nın yazıldığı evi ziyaret eden Gençlik Meclisi üyeleri, sırasıyla Anıtkabir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi, Hacı Bayram Camii ve Türbesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait çeşitli birimleri ziyaret ettiler.

Gençlik Meclisi Başkanı Ali Alparslan Yavuz, Ankara ziyaretinin kendileri için çok yararlı olduğunu belirterek, İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy'un yaşadığı evi ziyaret ederek o havayı yaşamanın kendileri için manevi açıdan büyük bir ayrıcalık olduğunu söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;