Gençliğin Gücü Geleceği Kuracak

Gençliğin Gücü Geleceği Kuracak

Müsiad Konya Şubesi'nde faaliyet gösteren Genç Müsiad üyeleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gençliğin atılımı, dinamizmi ve gücünün sorumluluk çerçevesinde bir araya gelmesiyle geleceğin çok farklı kurulacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç Müsiad üyelerinin davetlisi olarak katıldığı toplantıda gençlerin geleceği planlamada önemli rol oynadıklarını söyledi.

Müsiad Konya Şubesi'ndeki toplantıda Genç Müsiad Başkanı Ulvi Yıldırım ve derneğe üye gençlerle sohbet eden Başkan Akyürek, gençlerin sosyal hayatta, sivil toplum kuruluşlarında ve cemiyette öne çıkmasının önemine dikkat çekerek, 'Gençlerin her alanda aktif olması, inisiyatif kullanması, bir yerde kendi geleceğini kurma çabasına katılması ülkemiz için sen derece olumlu. Genç olduğu için düşünemez, kendisine önemli olaylar teslim edilemez gibi bakış açısı artık günümüzde yıkıldı. Tabiki tecrübeyi ihmal etme lüksümüz yok. Çünkü tecrübe sermaye kadar, bir işletme kadar, diploma kadar önemli. Ancak gençliğin atılımı, dinamizmi, gücü ve hırsı, sorumluluk çerçevesinde bir araya getirildiğinde gelecek çok farklı kurulacaktır' dedi.

Genç Müsiad Başkanı Ulvi Yıldırım da, Konya'da 50 üyeleri bulunduğunu belirterek, genç arkadaşları ile ile birlikte bir sivil toplum hareketi içinde, gençlerin toplumun her kademesinde aktif rol almasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;