Gaziler Günü Etkinlikleri

Gaziler Günü Etkinlikleri

Başkan Akyürek: 'Pop Kültürü İle Vatan Savunulmaz!' 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Öner ve gazileri makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Türk toplumu olarak geçmişle gelecek arasında köprü kurmada eksiklerimiz var. Bizi biz yapan değerlerin her zaman hatırlanması gerekiyor' dedi.

Gaziler Günü Etkinlikleri

Başkan Akyürek: 'Pop Kültürü İle Vatan Savunulmaz!'

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Öner ve gazileri makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Türk toplumu olarak geçmişle gelecek arasında köprü kurmada eksiklerimiz var. Bizi biz yapan değerlerin her zaman hatırlanması gerekiyor' dedi.

Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Öner ile Kore ve Kıbrıs Savaşı Gazileri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gerçekleştirdikleri ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Konya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Yaşar Öner, Konya merkezde 300 gazinin derneklerine üye olduğunu belirterek, özellikle gençlerin kendilerini tanımadığını söyledi. Öner, Çanakkale'de Türk ordusu tarafından yazılan tarihin ilgisizlik nedeniyle silinmek üzere olduğunu hatırlatarak, toplumun geçmişine ve gazilerine sahip çıkmasını istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Türk toplumu olarak geçmişle gelecek arasında köprü kurmada eksiklerimiz olduğunu vurgulayarak, 'Gençlerimizin, bize bu toprağı kazandıran ecdadımızı tanımaya ihtiyacı var. Konya; Milli Mücadele'de, Kore'de, Kıbrıs'ta ve terörle mücadelede en çok şehit veren illerin başında geliyor. Dolayısıyla gazilerimizi kitaplardan okumak yerine yanlarına gidip tanıyacağız. Tarih, bir hikaye ve masal değil, yaşayan bir gerçektir. Bugünler, sizin varlık sebebinizle ortaya çıktı. Gençlerimizin geçmişte yaşananları hatırlaması lazım. Son dönemde farklı bir kültüre gitme eğilimi var. Pop kültürü ile vatan savunulmaz. Bizi biz yapan değerlerin her zaman hatırlanması gerekiyor' dedi.

Konya belediyelerinin, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının isteklerine cevap vermeye devam edeceğini hatırlatan Başkan Akyürek, gazilerin sorunlarının çözümü için de desteklerinin süreceğini kaydetti.

Başkan Akyürek daha sonra Konya Valisi Ahmet Kayhan ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Süleyman Altunbaş ile birlikte 108 yaşındaki İstiklal Savaşı Gazisi Veysel Turan'ı evinde ziyaret etti. Başkan Akyürek'e, evine yaptırdığı kalorifer için teşekkür eden Veysel Turan'a, Vali Kayhan da yaşadığı evinin camlarını PVC yaptırma sözü verdi.

Ziyaretinden ardından Konya Büyükşehir Belediyesi önünde Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından verilen konseri dinleyen gaziler, daha sonra Başkan Akyürek'in kendileri için verdiği yemeğe katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;