Frankfurt Kitap Fuarı'ndaki Standımız İlgi Gördü

Frankfurt Kitap Fuarı'ndaki Standımız İlgi Gördü

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 4-8 Ekim tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt şehrinde yapılan 58. Uluslar arası Frankfurt Kitap Fuarı'nda açtığı standa sufizm ve Mevlana'ya ilgi duyan yüzlerce ziyaretçi konuk oldu. Standı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Mesnevî'nin yabancı dillerde çevirilerinin son derece önemli bir hizmet olduğunu belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı'nda açtığı stand yerli ve yabancı heyetlerden büyük ilgi gördü.

4-8 Ekim tarihleri arasında açık kalan ve 113 ülkeden 7 bin 272 yayınevinin katıldığı fuarda, Türkiye Ulusal Standı ile Türkiye'den katılan yayıncıları ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, fuardaki yayınlarla yakından ilgilendi. 2007 yılının UNESCO tarafından dünyada Mevlana Yılı ilan edilmesinin sorumluluklarımızı artırdığını belirten Bakan Koç, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan Mesnevî'nin yabancı dillerde çevirilerinin son derece önemli bir hizmet olduğunu belirterek, Mesnevi'nin farklı tasarımı ile de önemli bir boşluğu doldurduğunu belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin standını ziyaret eden gazeteci ve yazarlardan Mehmet Yakup Yılmaz, Doğan Hızlan, Hilmi Yavuz ve Adalet Ağaoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi'ni bu önemli girişimden dolayı tebrik ederek, Konya'dan 2007 yılı için büyük beklentilerin olduğunu belirttiler.

58. Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı'nda Konya Büyükşehir Belediye'sinin açmış olduğu standa dünyanın bir çok ülkesinden özellikle sufizm ve Mevlana'ya ilgi duyan yüzlerce ziyaretçi konuk oldu. Dünyada hızla merak uyandıran ve sıklıkla takip edilen Mevlana öğretisi 2007 yılının UNESCO tarafından Mevlana Yılı ilan edilmesi ile daha da ilgi ile izleniyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin açmış olduğu stand bu konuda bilgi almak isteyenlerin uğrak mekanı haline geldi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;