Firmalara Son Uyarı

Firmalara Son Uyarı

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası yolcu otobüslerini kullanan ve servis araçları kaldırıldığından dolayı mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için otobüs firmalarını ikinci kez uyardı. 20.02.2003 tarihine kadar firmalara süre tanıyan Büyükşehir Belediyesi, sürenin dolması üzerine hukuki yollara başvurma kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan yazılı açıklama şöyle:

'Bilindiği üzere Şehirler arası Otogar işletmemizin faaliyet geçtiği tarihten itibaren, diğer Büyükşehirlerde uygulanmakta olan ücretsiz servis taşımacılığı başlatılmıştır.

Bu uygulamanın başlamasıyla, Otogar işletmemizin şehir dışında olmasından dolayı merkezi yolcu taşıması ve merkezden Otogara ulaşımda büyük bir rahatlama meydana gelmişti. Ancak bu uygulamanın 01.05.2002 tarihinden itibaren kaldırılması ile bir çok aksaklık meydana gelmiş, yolcular mağdur edilmiştir. Kaldı ki bu uygulamaya ihale tarihindeki görüşmelerde şifai olarak karar verilmişti.

Şirketlerinizin diğer şehirlerde uygulamakta olduğu ücretsiz taşıma sisteminin şehrimizde yeniden başlatılması ile yolcuların mağduriyeti giderilmiş olacaktır.

Şehir içi yolcu taşıma servis hizmetinin 20.02.2003'e kadar başlatılması, aksi halde hukuki yollara başvurulacağının bilinmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

Basın Kuruluşları için;