Fetih Caddesi Hizmete Açıldı

Fetih Caddesi Hizmete Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, 35 metre genişliğinde ve 7 kilometre uzunluğundaki Fetih Caddesi'ni hizmete açtı. Altyapı ve yeşil alan çalışmalarıyla birlikte 7.5 trilyon liraya mal olan Fetih Caddesi kamulaştırma çalışmaları ile açılmış en büyük cadde olma özelliğini taşıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 35 metre genişliğinde ve 7 kilometre uzunluğundaki Fetih Caddesi'ni hizmete açtı. Altyapı ve yeşil alan çalışmalarıyla birlikte 7.5 trilyon liraya mal olan Fetih Caddesi kamulaştırma çalışmaları ile açılmış en büyük cadde olma özelliğini taşıyor. Büyükşehir Belediyesi, Mobilyacılar'daki alt geçitlerin açılışını yapmaya hazırlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Fetih Caddesi'nin belediyecilik tarihinde önemli bir yeri olduğuna işaret ederek, kamulaştırma yolu ile açılan caddenin, Hava Lojmanları'ndan Ereğli Yolu'na, Uluırmak Caddesi'nden Muhacir Pazarı'na kadar uzandığını ifade etti.

Üç etaptan oluşan yolun son etabını açtıklarını kaydeden Başkan Özkafa, çalışmaları devam eden ikinci tramvay hattının bu cadde üzerinde olduğuna vurgu yaparak, yaklaşık 50 mahalle halkının kent merkezine girmeden bu cadde vasıtası ile şehri bir uçtan bir uca dolaşabileceğini dile getirdi.

'Nasıl ki ülkelerin önemli günleri varsa, belediyelerin de önemli günleri vardır' diyen Başkan Özkafa, 5 yılda 50 yıllık hizmete imza attıklarını belirterek, 'Biz bu şehirde en güzel hizmetleri veriyoruz. Bu işi bizden daha iyi bilen yok. Halep oradaysa arşın burada, buyursunlar yaptıklarımıza baksınlar' dedi.

Selçuklu Kulesi ve Konya Ticaret Merkezi'nin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Özkafa, tüm yatırımları tasarrufla gerçekleştirdiklerine işaret ederek, önceki dönemlerde 24-36 ay vade ile 400 milyar liraya alınan otobüslerin yeni modellerini nakit olarak 200 milyar liraya aldıklarını söyledi.

Şehrin altyapısına olduğu kadar Toplu Ulaşım'a da büyük önem verdiklerini anlatan Başkan Özkafa, son beş yılda 100 yeni otobüs ve 26 yeni tramvay aldıklarını belirterek, 'Önceki gün hizmete başlattığımız 10'u körüklü 30 otobüs, bizim nasıl çalıştığımızın bir göstergesidir' şeklinde konuştu.

Görkemli bir törenle gerçekleştirilen açılışa; SP İl Başkan vekili Mustafa Altunel, Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen, Selçuklu Belediye Başkan adayı Lütfi yalman, Meslek Odaları Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanları, Mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İki şeritli Fetih Caddesi'nde 49 bin metrekare parke kaplama, 147 bin metrekare asfalt kaplama yapıldı. Cadde düzenlemesinde ayrıca, 1 milyon 960 bin adet parke taşı, 70 bin adet bordür kullanıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;