Fener Alayında Lastik Yakmayalım!

Fener Alayında Lastik Yakmayalım!

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Regaip Kandili öncesi düzenlenecek fener alayında yangına ve hava kirliğine neden olduğu için lastik yakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 3 Temmuz 2008 Perşembe günü kutlanacak Regaip Kandili öncesi düzenlenecek fener alayında lastik yakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı''ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Regaip Kandili nedeniyle düzenlenecek fener alayı kutlamalarında Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’nin 5’inci maddesi gereği, lastik yakmanın yasak olması nedeniyle ekiplerimizce aralıksız kontroller yapılacaktır. Yakılan lastiklerin özellikle yangın ve hava kirliliği şeklinde çevreye zarar vermesinin önlenmesi amacıyla, tespit edilen lastiklerin toplatılarak uzaklaştırılması sağlanacaktır. Lastik yakıldığının tespiti halinde yakanlar hakkında Çevre Kanunu’nun ilgili maddesi gereği yasal işlemler yapılacaktır. Şehrimizin hava kirliliğinden en az etkilenmesi için sokakta ve caddede lastik yakanlar görüldüğünde erken müdahale edilmesi amacıyla Alo 181 ve İtfaiye 110 telefonları aranarak haber verilmelidir.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;