Ev ve Süs Hayvanlarının Bakımı İçin Eğitim Semineri

Ev ve Süs Hayvanlarının Bakımı İçin Eğitim Semineri

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'daki yerel hayvan koruma görevlileri ile ev ve süs hayvanı satışı yapan işyeri sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği gereğince yerel hayvan koruma görevlileri ile ev ve süs hayvanları satışı yapan işyeri sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve iki gün süren seminerde konuşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ali Özer, ev ve süs hayvanı satan işyerleri ile yerel hayvan koruma görevlilerine yönelik seminerlerin ilkini geçen yıl yaptıklarını hatırlattı. Kültürümüzde hayvanlara ve çevreye saygının önemli yeri olduğunu kaydeden Özer, “Bu anlayışla 5199 sayılı yürürlüğe girmeden önce Başıboş Hayvanları Koruma Merkezi kurularak bu hayvanlara sahip çıktık. Bu barınak Türkiye’deki tüm barınaklara örnek teşkil ediyor” dedi.

ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNDEN SUNUM

Seminere konuşmacı olarak katılan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Fatma İnal, “Ev ve süs hayvanlarının bakımı”, Prof. Dr. Mehmet Maden, “Hasta hayvanların tanınması hakkında genel bilgiler”, Prof. Dr. Ahmet Semecan, “Hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi, sahiplenilmesi ile ilgili genel bilgiler”, Doç. Dr. Sait Uçan, “Ev ve süs hayvanlarında aşılar ve bakteriyel hastalıklar”, Doç. Dr. Orhan Yapıcı, “Ev ve süs hayvanlarında görülen viral enfeksiyonlar”, Prof. Dr. Aşkın Yaşar, “5199 sayılı kanun ve yönetmelik, ev ve süs hayvanları satış, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği, ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa sözleşmesi”, Doç. Dr. Cafer Tepeli ise, “Ev ve süs hayvanlarının bakımı ve bu hayvanların davranış problemleri” konularında katılımcılara bilgi verdiler.

11-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenen toplam 16 saatlik eğitim seminerine katılanlara sertifikaları da verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;