Esnaf Bölgedeki Çalışmalardan Memnun

Esnaf Bölgedeki Çalışmalardan Memnun

Yayalaştırma çalışmaları devam eden Kazım Karabekir Caddesi esnafı, çalışmalar sonunda işlerinin daha da artacağından emin oldukları için durumdan memnun olduklarını belirttiler. Çalışmalar hakkında esnafa bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, 'Burada yapılan çalışmalar Konya'nın vizyonunu değiştirecek. Esnafın büyük bölümünden aldığımız destekle, hep birlikte o bölgeyi çekim merkezi haline getireceğiz' dedi.

Yayalaştırma çalışmaları devam eden Kazım Karabekir Caddesi esnafı, bölgede devam eden çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın ve Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt'u ziyaret ettiler.

Cadde üzerinde yapılan çalışmalarla ilgili taleplerini dile getiren esnaflar, çalışmalar sonunda işlerinin daha da artacağını bildiklerini, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirttiler. Kazım Karabekir Caddesi'nin yayalaştırılması projesi çalışmaları hakkında esnafa bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, çalışmalar başlamadan önce yaklaşık 90 esnafla yaptıkları toplantıda alınan görüşler çerçevesinde proje çalışmalarının başladığını vurgulayarak, 'Burada yapılan çalışmalar Konya'nın vizyonunu değiştirecek. Gaznet, Medaş ve diğer resmi kurumların ekipleriyle işbirliği yaparak bir daha kazılmamak üzere çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki 15 gün içinde hasırlı beton atılacak. Ondan sonra müteahhit firma kumunu dökecek, çamur ortadan kalkacak' dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları protokol çerçevesinde Kız Ortaokulu'nu devraldıklarını hatırlatan Aydın, okulun bahçesini Zafer'e açacaklarını, uygun bir bölgeye özürlülerin de kullanacağı modern bir tuvalet inşa edeceklerini ifade etti.

Temizlik konusunda da titiz davrandıklarını anlatan Süleyman Şenol Aydın, bölgeye birkaç konteynırla birlikte 5 temizlik elemanının görevlendirildiğini, bu görevlilerin işyerlerinden torbalar içinde çıkacak çöpleri konteynırlara taşıyacağını kaydetti. Cadde üzerinde çok deneyimli bir Fen İşleri ekibinin çalıştığını hatırlatan Aydın, 'Ramazan Bayramı'na kadar her yer tertemiz olacak. Esnafın büyük bölümünden aldığımız destekle, hep birlikte o bölgeyi çekim merkezi haline getireceğiz' diye konuştu.

Fen işleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt da, kanalizasyon, elektrik ve gaz çalışmalarının yürütülmesi nedeniyle çalışmaların normal seyrinde devam ettiğini hatırlatarak, çok kısa bir zamanda betonlama çalışmalarını yaparak, esnafı çamurdan kurtaracaklarını kaydetti. Çalışmalarda herhangi bir gecikmenin olmadığını belirten Büyükkarakurt, bölgeye yapılan yatırımın meyvesinin kısa zamanda görüleceğini sözlerine ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;