Eski Ordu Pazarı Önünde Yol Genişletme Çalışması

Eski Ordu Pazarı Önünde Yol Genişletme Çalışması

Konya Büyükşehir Belediyesi, Garnizon Komutanlığı ve Meram Belediyesi ile işbirliği yaparak; Meram Yeni Yol'un Millet Caddesi ile kesiştiği noktada bulunan Eski Ordu Pazarı yanında yol genişletme çalışması yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatmak için büyük köprülü kavşak yatırımlarının yanı sıra, şehir içinde trafik akışını olumsuz etkileyen noktalarda da çeşitli düzenlemeler yapıyor.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Meram Yeni Yol’un Millet Caddesi ile kesiştiği bölgede yol genişletme ve kaldırım düzenleme çalışması yapıldığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Meram Yeni Yol’un Millet Caddesi ile kesiştiği alanda bulunan Eski Ordu Pazarı’nın duvarını 10 metre geriye çekerek yolu genişletiyoruz. Daha önce Meram Yeni Yol’dan gelen araçlar, yolun o bölgede daralması nedeniyle sıkıntı yaşıyordu. Yol genişleyince bu sorun ortadan kalkacak. Ayrıca, sağa dönüşlerde de rahatlama olacak” dedi.

Yapılan yeni düzenleme ile Meram Yeni Yol üzerinden gelenlerin geri dönüşlerine de imkân tanınacağını kaydeden Başkan Akyürek, çalışma kapsamında o bölgede kaldırım düzenlemeleri yapıldığını da ifade etti.

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİ

Şehrin standardını yükseltmek için yaptıkları çalışmalarda kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliğine büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Akyürek, Eski Ordu Pazarı yanında devam eden düzenlemenin yanı sıra; Garnizon Komutanlığı ve Meram Belediyesi ile bir protokol çerçevesinde Meram Eski Yol üzerinde de çeşitli düzenleme çalışmaları yapacaklarını sözlerine ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;