Esat Kabaklı ve Murat Başaran Konserleri İlgi Gördü

Esat Kabaklı ve Murat Başaran Konserleri İlgi Gördü

Konya Büyükşehir Belediyesi'nce 25 mahallede gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları ünlü sanatçılar Esat Kabaklı ve Murat Başaran konserleri ile devam etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nce 23 Temmuz tarihinde Bosna Hersek Mahallesi’nde Bülent Serttaş konseri ile başlayan Mahalle Buluşmaları Esat Kabaklı ve Murat Başaran konserleri ile devam etti.

Önceki gece Aydınlıkevler Semt Pazarı’nda Türk Halk Müziği sevenlerle buluşan Esat Kabaklı ile dün gece Melikşah Mahallesi Atatürk İlköğretim Okulu’nda hayranları ile buluşan Murat Başaran birbirinden güzel eserleri Konyalılar için seslendirdi.

Binlerce kişinin katıldığı konserlerde sanatçılara eşlik eden Konyalılar, Hacivat-Karagöz, ateş yutan adam, yılan show, illüzyonist, tiyatro gösterisi ve çeşitli yarışmalarla keyifli saatler yaşadı. Yapılan yarışmalarda dereceye girenlere bisiklet ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.

BULUŞMALAR 27 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK

Mahalle Buluşmaları çerçevesinde 21 Ağustos 2008 Perşembe günü Kurtuluş Mahallesi Selçuk İlköğretim Okulu’nda Grup Can, 22 Ağustos 2008 Cuma günü Kozağaç Parkı’nda Hasan Yılmaz, 23 Ağustos 2008 Cumartesi günü Araplar Mahallesi Pazartesi Pazarı’nda Yüksel Gönüllü, 24 Ağustos 2008 Pazar günü 500 Evler Pazarı’nda Mehmet Kayık, 25 Ağustos 2008 Pazartesi günü Zafer Alanı’nda Kültür Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müziği Topluluğu, 26 Ağustos 2008 Salı günü Necip Fazıl Mahallesi Cuma Pazarı’nda Özcan Çakın, 27 Ağustos 2008 Çarşamba günü Kalfalar Mahallesi Muhittin Güzelkılınç Lisesi’nde Metin Aras konserleri yer alacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;