Enkazdan Bir ANNE Kurtarıldı

Enkazdan Bir ANNE Kurtarıldı

Konya'da çöken 11 katlı Zümrüt Apartmanı'nın enkazının altından 7 gün sonra sağ olarak çıkarılan Yasemin Yaprakçı GATA'ya gönderildi.

KONYA (İHA) - Konya'da çöken 11 katlı Zümrüt Apartmanı'nın enkazının altından 7 gün sonra sağ olarak çıkarılan Yasemin Yaprakçı GATA'ya gönderildi.

Ekiplerin yaklaşık 6,5 saatlik çalışması sonucu enkaz altından çıkarılan Yaprakçı, Konya Numune Hastanesi'ne götürüldü. Burada ilk tetkikleri yapılan Yaprakçı, daha sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi.

Hastane Başhekimi Sarıbobuçcuoğlu, yaptığı açıklamada, hastanın durumunun ağır olduğunu ifade ederek, "Şuanda tedavisi yapılmaya başlandı. Bacağında bir eziklik var. Uzun süre aç kalmanın belirtileri var. Ama durumu ağır" dedi.

Sarıbabuçcuoğlu, 156 saat sonra enkaz altından yaralı olarak kurtarılan Yasemin Yaprakçı'yı GATA'ya sevk ettiklerini belirterek, "İlk geldiği anda durumu ağırdı. Tedavilerin tamamlanmasının ardından durumu daha iyi oldu. Ankara GATA'da bir süre tedavi görecek" diye konuştu.

Hastaneye gelen Yasemin Yaprakçı'nın yakınları sevinç gözyaşları dökerken, söyleyecek bir şey bulamadıklarını belirttiler.

Ambulansa konularak hastaneden ayrılan Yaprakçı'nın helikopterle Ankara'ya götürüleceği öğrenildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;