Engellilere Yönelik Sosyal Kompleks Yapılıyor

Engellilere Yönelik Sosyal Kompleks Yapılıyor

Konya Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Mıhçı ile Sakatlar İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Erol Celep, engellilere yönelik yaptığı çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e Sakatlar İdman Yurdu Spor Kulübü Fahri Başkanlık Beratı verdiler. Başkan Akyürek, engellilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, projesi tamamlanan engelliler sosyal kompleksinin Konya'daki engellilere hizmet vereceğini söyledi.

Konya Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Mıhçı ile Sakatlar İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Erol Celep, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

ENGELLİLERE ÖRNEK SOSYAL KOMPLEKS

Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan tüm çalışmalarda engellileri düşünerek hareket ettiklerini ve engellilere gereken desteği verdiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye nüfusunun yüzde 12'sinin engelli olduğunu hatırlatarak, desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi. Engellilere yönelik Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı örnek projesinin tamamlandığını vurgulayan Başkan Akyürek, Selçuklu İlçesi sınırları içinde 100 bin metrekarelik bin alanda 10 bin metrekareye kurulacak merkezin engelliler ve yakınlarının yıllardır yaşadığı çileleri sona erdireceğini söyledi. Merkezde ilköğretim okulu, rehabilitasyon merkezi ve mesleki rehabilitasyon alanının bulunacağını kaydeden Başkan Akyürek, merkezden bedensel ve zihinsel engelli, öğrenebilir ve eğitilebilir tüm engellilerin yararlanacağını ifade etti.

BAŞKANLARDAN TEŞEKKÜR

Konya Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Mıhçı da, engellilerin hukuk mücadeleleri sonunda elde ettikleri haklarının bu dönemde yasal çerçeve kazandığını hatırlattı. Konya'da hem AK Parti il yönetiminden, hem de belediyelerden gereken desteği aldıklarını kaydeden Mıhçı, engelli vatandaşlar adına Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

BAŞKAN AKYÜREK, FAHRİ BAŞKAN OLDU

Ziyaretin sonunda Konya Sakatlar Derneği Başkanı Ahmet Mıhçı ile Sakatlar İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Erol Celep, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e Sakatlar İdman Yurdu Spor Klübü Fahri Başkanlık Beratı verdiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;