Engelli, Şehit ve Gazi Ailelerine Suda Yüzde 50 İndirim

Engelli, Şehit ve Gazi Ailelerine Suda Yüzde 50 İndirim

Konya Büyükşehir Belediyesi, su abonesi olan engelli, şehit ve gazi ailelerinin yüzde 40 olan fatura indirimini yüzde 50'ye çıkardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında toplanan KOSKİ Genel Kurulu'nda oybirliği ile alınan karar gereği, yeni uygulama 1 Haziran 2007'den itibaren geçerli olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün olağan genel kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan genel kurulda 2006 yılı faaliyet raporu sinevizyon eşliğinde sunulurken, bazı değişiklikler de oybirliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, genel kurulda yaptığı konuşmada, KOSKİ'nin 2006 yılı bütçesinin tamamen yatırım bütçesi olduğunu vurgulayarak, 'Geçtiğimiz yıl yatırımlara ayrılan 58 trilyon lira bu alanda bir rekordur. Konya, altyapıda büyükşehirler arasında zaten bir numara idi. Türkiye'de 3 farklı su şebekesi olan tek şehiriz. Tatlısu, atıksu ve şehir şebekesinin yanında yapım çalışmaları devam eden yağmur suyu hattı ile 4 şebekesi olan bir şehir oluyoruz' dedi.,

Başkan Akyürek, su bilinci ve su vizyonunun geliştirilmesi, su yönetiminin yerine getirilmesi ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucu Konya'da su sıkıntısı yaşanmadığını ifade etti.

Genel kurulda engelli, şehit ve gazi ailelerinin kullandıkları suda yüzde 50 indirim yapılmasına dair Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından sunulan teklif, oybirliği ile kabul edildi. 1 Haziran 2007'den itibaren itibaren geçerli olacak uygulama ile özürlü, şehit ve gazi ailelerinin kullandıkları suda yapılan indirimin yüzde 40'tan yüzde 50'ye çıkarıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;