Endonezya'ya Aşevi Kurulacak

Endonezya'ya Aşevi Kurulacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, yüz binlerce kişinin etkilendiği tsunami felaketinin ardında bölgede yaşanan yaraları sarmak için kolları sıvadı. Başkan Tahir Akyürek, Endonezya?da felaketten etkilenenlerin yararlanacağı bir aşevi kurulması için karar alındığını duyurdu.

Başkan Tahir Akyürek'in bölgede kurulacak aşevi ile ilgili açıklaması ve bölgeye yardım çağrısı ile ilgili açıklaması şöyle :

'Birleşmiş Milletler (BM), Güney Asya'daki tsunami felaketinden kurtulmayı başaranların tümüne hafta sonuna kadar temiz su ve diğer acil yardımlar sağlanamazsa, ölü sayısının 300 bine ulaşabileceği uyarısında bulunmuştu. Dünyanın yardım elini uzatmak için çaba sarf ettiği bu insanlar için bizim de bir şeyler yapmamız gerekiyor. Tarihsel bağlarımız olan, bin yılı aşkın kardeşliğimiz bulunan bu insanlara yanlarında olduğumuzu ve acılarını paylaştığımızı millet olarak göstermek durumundayız. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Endonezya'ya insanların ihtiyaçlarını karşılayabildikleri bir aşevinin kurulması için çalışma başlattık. Tüm felaketzedelere ulaşılamadığını hem basın yoluyla, hem de kendi kaynaklarımızdan öğreniyoruz. Bölgeye yeterince yardım verilemediğinden salgın hastalıkların başladığı ve yüz binlerce insanın hayati tehlike içinde olduğunu biliyoruz. Bizde elimizden gelen gayreti göstererek kaç kişiye yardım elimizi uzatabilirsek bundan insanlık adına mutlu duyacağız. Tüm hemşerilerimi bölgeye yardım için açılan kampanyalara katılmaya davet ediyorum. Bizim bölgeye ulaştıracağımız yardımlarla ilgili organize çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tüm Konya ve insanlık adına felaket bölgesine gidecek ve yaralı insanların acılarını sarma çabası içinde olacaktır'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;