Eğitime %100 Destek

Eğitime %100 Destek

Eğitime 100?de destek kampanyası kapsamında gerçekleştirilen ve Konya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya?da derslik açığı kapatmak amacıyla başlatılan kampanya?da bir imzada Konya Şeker Fabrikası?ndan geldi.

Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Eğitime %100 destek kampanyası kapsamında bir imza'da Panko Birlik Yönetim Kurulu Başkanı ve Konya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk'tan geldi. Konya Valiliğinde düzenlenen imza programına Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Gürbüz, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu katıldı.

Eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde Konya Şeker Fabrikasının bir okul daha yaptıracağını bildiren Konya Valisi Ahmet Kayhan Konya Şeker Fabrikası içerisine bir okul yaptırılacağını kaydetti. Özel bir proje hazırlanarak 3 katlı 24 derslikli bir eğitim kurumunun yaptırılacağını ifade eden Kayhan, 1. katının spor salonu 2. ve 3. katının ise derslikler olacağını sözlerine ekledi. Eğitime yaptığı katkılardan dolayı Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk'a teşekkür eden Vali Kayhan, okulun Konya'ya hayırlı olmasını diledi.

Eğitime destek veren Hayırsever İşadamlarına vergi muafiyeti getirilmesi ve yerel idaricilerin fevkalade çalışmaları neticesinde okul yardımı için kendilerinin de yardım yapma ihtiyacı duyduklarını bildiren Konya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, üreticinin alın teri helal kazancının eğitime aktarılmasından dolayı memnun olduklarını belirtti. En değerli yatırımın eğitime olan yatırım olduğunu ifade eden Konuk, geri dönüşüm noktasında %100'lük bir değer taşıyan eğitime ülkemizin de ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Okulun Konyalılara ve eğitim gören tüm yavrulara hayırlı olmasını dileyen Konuk, tüm işadamlarını da kampanyaya destek vermeye davet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Gürbüz'de Konya'da ki derslik açığını kapatmak amacı ile Konya Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen eğitime %100 destek kampanyasının büyük ilgi gördüğünü kaydetti. Konya'nın kendine yakışan hayırlara imza attığını bildiren Gürbüz, kampanyanın daha da geniş kitlelere yayılacağına inandıklarını sözlerine ekledi. Okul kampanyasına destek veren Konuk'a teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, imzanın Konyalılara hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Konya Şeker Fabrikası tarafından yaptırılacak olan Okulun Protokol İmzaları atıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;