Eğitim Yardımları İçin Önemli Duyuru

Eğitim Yardımları İçin Önemli Duyuru

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2007-2008 öğretim yılında ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik başvurularını aldığı eğitim yardımları için ilgililere duyuruda bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik yaptığı eğitim yardımı desteği 2007-2008 öğretim yılında da oldukça ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan eğitim yardımı başvuruları ile ilgili yapılan açıklama şöyle: “Eğitim yardımı müracaatları ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için 26 Ekim 2007 Cuma günü, üniversite öğrencileri için 29 Ekim 2007 Pazartesi günü sona ermiştir. Konuyla ilgili olarak aşağıdaki hususların öğrencilerle, öğrenci velileriyle, okul yöneticileriyle ve kamuoyuyla paylaşılması zarureti doğmuştur.

İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinden;

Şehit ve gazi çocuğu olanlar ile öksüz ve yetim olan öğrencilerin evrak teslimleri, son kez 2 Kasım 2007 Cuma günü Saat 17:00 ’ye kadar uzatılmıştır.

Doğrudan eğitim yardımı verilecek üniversite öğrencilerinden;

a- ÖSS’de ilk 5000’e, yabancı dilde ilk 1000’e giren öğrenciler,

b- Öksüz, yetim, şehit, gazi çocuğu olan öğrenciler,

c- Anne ve babası resmi olarak ayrı yaşayan öğrenciler,

d- SHÇEK yurtlarında kalarak lise öğrenimi görmüş olan öğrenciler,

e- Kendisi yüzde 40 özürlü olan öğrencilerin, evrak teminindeki zorlukları dikkate alınarak evrak teslim tarihleri, 2 Kasım 2007 Cuma günü Saat 17:00 ’ye kadar uzatılmıştır.

Üniversite öğrencilerinden süresi içerisinde eğitim yardımına başvurarak kayıt döküm belgesi almış bulunanların kayıtlarını yeniden kontrol etmeleri gerekmiştir. Bazı öğrencilerin müracaatları sırasında kullanıcı hatasından kaynaklanan (Aynı e- posta adresini kullanarak başvuru yapıldığı) hatalı kayıt girişi tespit edilmiştir. Kayıt döküm belgesi alan öğrencilerin www.konya.bel.tr adresinden T.C. kimlik numarası ile başvurularını kontrol etmeleri gerekmektedir. Müracaatları görülmeyen öğrencilerin kayıt döküm belgesi ile birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde bulunan Eğitim Yardımı bürosuna 2 Kasım 2007 Cuma günü saat 17:00’ye kadar bizzat müracaat etmeleri İlgililere duyurulur.”

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;