EdiP Akbayram Konseri İptal Edildi

EdiP Akbayram Konseri İptal Edildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Edip Akbayram Konya konserinin, Akbayram?ın kendisinin siyasi bir duruşunun olduğunu belirterek, Saadet Partili bir belediyenin programına katılamayacağını bildirmesi üzerine iptal edildiğini açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği 9. Altınbaşak Kültür-Sanat ve Spor etkinliklerinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Edip Akbayram Konya konserinin, Akbayram'ın kendisinin siyasi bir duruşunun olduğunu belirterek, Saadet Partili bir belediyenin programına katılamayacağını bildirmesi üzerine iptal edildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle :

'Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 01-19 Ağustos 2003 tarihleri arasında Konya Kültürparkı'nda yapılacak etkinliklere bir konser vermek üzere katılacağını açıkladığımız Edip Akbayram konserini tek taraflı iptal ettiğini bildirmiştir. Her konuda anlaşmaya vardığımız Sayın Akbayram programın tüm duyurularının yapılmasından sonra bizleri arayarak kendisinin siyasi bir duruşunun olduğunu belirterek, Saadet Partili bir belediyenin programına katılamayacağını açıklamıştır. Bundan dolayı 8 Ağustos 2003 Cuma günü saat 20.30'da Fuar Açık hava Tiyatrosu'nda yapılacak Edip Akbayram konseri iptal edilmiştir. İptal edilen Edip Akbayram konseri yerine farklı bir sanatçı ile görüşmelerimiz sürmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.'

Basın Kuruluşları için;