Ebru Bilun Akyıldız'ın Kişisel Sergisi

Ebru Bilun Akyıldız'ın Kişisel Sergisi

Ebru Bilun Akyıldız?ın 3.kişisel Sergisi Mevlâna Kültür Merkezi?nde sanat severlerin ilgisine açıldı. Başbakan recep Tayip Erdoğan?ında gezdiği ?OLAN? sergisi halktan da büyük ilgi görüyor.

Sanatçı Ebru Bilun Akyıldız sergi ve kullandığı teknik ile igili şunları söyledi :

'Anlam ve şekilde birbirlerine geçiş sağlayarak bütünü oluşturan bu çalışmaları teknik açıdan iki ayrı grupta toplayabiliriz. İlk grupta bitki dokuları fotogram tekniği kullanılarak kaydedilmiştir. Diğerinde ise, Mevlevi dervişleri Sema Töreni sırasında fotoğraflanmıştır. Gerek çekim gerekse baskı aşamasında deneysel tekniklerinden yararlanılmıştır.

Çalışmaların tamamı sadece kimyasal metotlarla tamamlanmıştır. Dijital teknik sadece sergi baskılarının büyütülmesi amacıyla kullanılmıştır. Mevlâna Celaleddin'in bir rubaisiyle başlayıp başka bir rubaisiyle tamamlanan serginin ona çok yakışan Mevlâna Kültür Merkezi'nde izleyicilere sunulması Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın davetiyle gerçekleştirilmiştir.'

Daha önce 14 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında Galata Mevlevihânesi'nde izleyicilerle buluşan OLAN, Ebru Bilun Akyıldız'ın 3. kişisel sergisi Mevlâna Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergi Vuslat etkinlikleri süresince geziye açık olacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;