e-Belediyecilik Semineri

e-Belediyecilik Semineri

Konya Belediyeler Birliği ve Litera Yazılım'ın ortaklaşa organize ettiği 'e-belediyecilik ve Yeni Dönem Belediyecilik' konulu bilgilendirme semineri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek, son altı ayda önemli yatırımlara imza attıklarını hatırlatarak dönem başında 100 trilyon lira olarak hedeflenen yatırım bütçesinin 130 trilyon liraya çıkacağını söyledi.

Konya Belediyeler Birliği ve Litera Yazılım'ın ortaklaşa düzenlediği 'e-belediyecilik ve Yeni Dönem Belediyecilik' konulu seminere Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Seminere Konya Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Belediye Başkanları, meclis Üyeleri ve belediye yöneticileri katıldı.

Seminerin açış konuşmasını yapan Başkan Tahir Akyürek, 'Son altı ayda önemli yatırımlara imza attık. Hedeflediğimiz birçok projenin de ön çalışmaları tamamlandı. Altyapı hizmetlerinden, kültürel ve sosyal hizmetlere varıncaya kadar şehrin dört bir yanına hizmet götürdük. Yaklaşan kış ayları dolayısıyla yaklaşık 10 bin ailemize yakacak yardımı ve 5 bin aileye Ramazan Ayı içerisinde mutfak yardımının yapılmasını karar aldık. 35 bin öğrencimize de eğitim yardımı yaptık. Ankara yolunda yapılan çalışmayla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek şehir merkezinin dışındaki orta refüjleri de düzenledik. Mevlana Kültür Merkezini yapım için devir alarak ikmal çalışmaların başlattık. Gelecek hafta içerisinde Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın katılarak temelini atacağı Atıksu Arıtma Tesisleri ile Konya'nın geçmişinden bu gününe kadar gelen büyük sorunlarına çözüm olduk. Dönem başında hedeflediğimiz 100 trilyon liralık yatırım miktarı sene sonunda 130 trilyon liraya çıkacaktır' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;