Dünya Halter Şampiyonuna Konya'da Konut

Dünya Halter Şampiyonuna Konya'da Konut

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençler Halter Dünya Şampiyonu olan Sibel Özkan'a ev sözü verdi. Başkan Akyürek, Türkiye'yi özellikle Konya'yı en iyi şekilde temsil eden Özkan'a teşekkür ederek Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı her sporcunun yanında olacağını bildirdi.

Güney Kore'de yapılan Gençler Dünya Halter Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olan Sibel Özkan'a Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında ödül töreni düzenlendi. Törene Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Gürbüz, İl Gençlik ve Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve kurum yöneticileri katıldı. Konya'da Kız Yetiştirme Yurdu'nda büyüyen Sibel Özkan'a Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, törenle 10 çeyrek altın hediye ederken, bir de ev sözü verdi.

Başkan Tahir Akyürek, 'Milletimiz bu tür derecelere alışkındır. Ancak belirli bir dönem bu tür başarılardan da uzak kaldık. Ülkemizi, özellikle şehrimizi katıldığı şampiyonada en iyi dereceyi alarak temsil etmesi dolayısıyla sporcu kardeşimiz Sibel Özkan'ı tebrik ediyorum. Dünya halter şampiyonun Konya'dan Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan çıkmış olması da bizim için gurur kaynağıdır. Kardeşimizin başarısında emeği geçen kurum yöneticilerini ve arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak olimpik yarışmalarda şampiyon olan kardeşlerimize ev veya arsa verilmesi hususunu ilk meclis toplantısında gündeme getireceğiz. Bu icraatımıza Gençler Halter Dünya Şampiyonu Sibel Özkan'a bir gayrimenkul vererek başlayacağız. Sibel Özkan'dan 2008 olimpiyatlarında da önemli başarılar bekliyoruz' diye konuştu.

İl Müdürleri ve sporcularla bir süre sohbet eden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı sporcuların yanında olacağını ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;