Doğalgazda Anlaşma

Doğalgazda Anlaşma

Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler doğalgaz dağıtım şebekesi döşeme çalışmalarında uyulacak hususlarda, GAZNET ile yapılan bir protokolle anlaşmaya vardı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, anlaşma ile birlikte dağıtım çalışmalarının hızlandırılacağını söyledi.

Doğalgaz şebekesi döşeme çalışmalarına geçtiğimiz aylarda başlayan GAZNET ile, çalışmaların yürütüldüğü Büyükşehir ve merkez ilçe belediyeler arasında bir protokol anlaşması imzalandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in makamında düzenlenen imza törenine GAZNET Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, GAZNET Yönetim Kurulu üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri katıldı.

Törende konuşan Başkan Akyürek, GAZNET firması ile belediyeler arasında doğalgaz dağıtım çalışmalarında yürütülecek hususların yapılan anlaşma ile protokol altına alındığını, böylelikle dağıtım çalışmalarının hızlandırılarak disiplin altında yürütüleceğine inandığını kaydetti. Başkan Akyürek, firmanın yürüteceği çalışmalara Büyükşehir Belediyesi ve ilgili ilçe belediyelerine bildirdikten sonra başlayacağını, çalışma esnasında asfaltın nasıl kaldırılacağı, kullanılacak dolgu malzemesinin kalite standardı ve daha sonra yapılacak kaplama çalışması ile çalışmalar esnasında vatandaşların ve çalışanların güvenliğine yönelik alınacak tedbirler gibi konuların anlaşmada ayrıntılı olarak ele alındığını, ilgili firmanın ve belediyenin anlaşmayı kabul ederek çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

GAZNET Yönetim Kurul Başkanı Hüseyin Üzülmez ise belediyelerin kendilerine sağladığı desteğin önemine dikkat çekerek anlaşma dolayısıyla ilçe belediye başkanlarına ve Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Akyürek, her türlü çalışmada önceliği insana verdiklerini, hedeflerinin hemşerilerine güvenli, huzurlu ve hizmet üreten bir şehir oluşturmak olduğunu belirtti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, anlaşmanın şehre hayırlı olmasını diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;