Dinle Neyden Filminin Galası Yapıldı

Dinle Neyden Filminin Galası Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hazreti Mevlana''nın 735'inci Vuslat Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında gösterime sunulacak 'Dinle Neyden' filminin galası yapıldı.

Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında 1-17 Aralık tarihleri arasında gösterilecek Dinle Neyden filminin galası yapıldı.

Kule Site Avşar Sinemaları''nda gerçekleştirilen galaya Konya Valisi Osman Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çipan, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, filmin Süpervizörü Yücel Çakmaklı, oyuncular Emin Olcay, Gülşah Şahin ve Metin Hara ile davetliler katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, filmi hayata geçirenlere teşekkür ederek, kültür hayatında var olmanın, milletin kültürel değerlerini gelecek kuşaklara taşımanın zorluğunu bildiklerini kaydetti.

Yeryüzündeki en önemli kültürel faaliyetlerden birisi olan Şeb-i Arus törenlerinin filmin galası ile başladığını vurgulayan Başkan Akyürek, 17 Aralık’a kadar yapılacak sema programları, sergiler, paneller, konferanslar ve kültürel etkinliklerin hayırlı olmasını diledi. Başkan Akyürek, “Şeb-i Arus törenleri ülkemizin vitrinidir. Törenler nedeniyle dünyanın değişik ülkelerinden devlet adamlarını, bilim adamlarını ve her kesimden misafiri ağırlayacağız” dedi.

Kültür hayatında önemli bir yer tutacağına inandığı filmin yapımcılarına teşekkür eden Konya Valisi Osman Aydın ise, Mevlana''nın hayatından kesitler sunan bu eserin millî kültürün bir parçası olacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, konuşmaların ardından filmin oyuncularına ney hediye etti.

Dinle Neyden filmi 17 Aralık’a kadar Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda saat 20.00’de ücretsiz olarak izlenebilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;