Devlet Bakanı Yazıcıoğlu Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Devlet Bakanı Yazıcıoğlu Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Konya'da bulunan Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Bakan Yazıcıoğlu, Konya'nın belediye başkanları açısından şanslı bir şehir olduğunu söyledi.

Dünya Tarihi Kentler Konferansı’na katılmak üzere Konya’da bulunan Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Bakan Yazıcıoğlu’na Konya’da son yıllarda yaşanan gelişmeler ve örnek çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Tahir Akyürek, Türkiye’de hazineden gelen para dışında kaynak üretmede en öne çıktıklarını söyledi. Hazineden gelen payın en az 3 katı bütçe oluşturarak, bütçenin yüzde 70’ini yatırıma ayırdıklarını kaydeden Başkan Akyürek, tüm bunları öz kaynaklarla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

4 yılda hiç sorunsuz bin 200 ev kamulaştırdıklarını anlatan Başkan Akyürek, Konya’da halk-belediye ilişkisinin çok güçlü olduğunu, başarının da buradan geldiğini söyledi.

Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu ise, Konya’nın belediye başkanları açısından şanslı bir şehir olduğunu dile getirerek, gelen her belediye başkanının bayrağı daha da ileri taşıdığını söyledi.

Devlet Bakanı Yazıcıoğlu daha sonra Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni imzaladı. Başkan Akyürek, Devlet Bakanı Yazıcıoğlu ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’ye Mevlevi başlığı ile İngilizce ve Türkçe Mesnevi hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;