Dev Proje Gerçekleşiyor

Dev Proje Gerçekleşiyor

Konya tarihi güne hazır. 30 yıllık dev proje Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın katılacağı törenle 'Konya Atıksu Arıtma Tesisleri' temeli atılıyor. 25 Eylül 2004 tarihinde gerçekleştirilecek törenle şehrin talihini değiştirecek dev proje Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilecek.

Şehrin en önemli projelerinden birini daha hayata geçirmeye hazırlandıklarını ifade eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin gelişimini hızlandıran, şehrin ihtiyaç duyduğu dev projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Sayın Başbakanımızın katılacağı bir törenle Atıksu Arıtma Tesislerinin temelini yarın atıyoruz. 30 milyon dolarlık bu dev proje İspanya kredisi ile gerçekleştirilecek. Şehrimiz ve bölge açısından büyük önem arz eden tesislerimizin temel atma törenlerine tüm halkımız davetlidir.'

Bu arada Büyükşehir Belediyesi, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Konya'ya yapacağı gezi ve Atıksu Arıtma Tesisleri temel atma töreni ile ilgili bir dizi önlem aldı. 25 Eylül 2004 tarihinde gerçekleştirilecek törene katılmak isteyenler saat 11.00'de Kayalıpark ve Büyükşehir Belediye önünden otobüslerle program alanına götürülecekler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;