Çumra Şeker Fabrikası Açılışa Hazırlanıyor

Çumra Şeker Fabrikası Açılışa Hazırlanıyor

Çumra Şeker Fabrikası açılışa hazırlanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı planlanan fabrikayı incelemeye giden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, burada Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk ile yaptığı görüşmede şehrin yeşillendirilmesi hususunda ortak hareket etme kararı aldı. Recep Konuk, Şeker Fabrikası Fidanlığı'nın Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek yeşillendirme çalışmalarında kullanılabileceğini söyledi.

Çumra Şeker Fabrikası'na Ak Parti kurmaylarından inceleme.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilecek fabrikaya yapılan inceleme gezisine Ak Parti Konya Milletvekilleri Hasan Anğı, Mehmet Kılıç, Muharrem Candan, Kerim Özkul, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü, Konya Sanayi Odası Başkanı Ahmet Şekeroğlu, Konya Ticaret Odası Başkan Vekili Mustafa Kabakçı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk katıldı.

Milletvekilleri ve oda temsilcileri Recep Konuk'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını dilerken fabrikanın üstün teknoloji ile donatılmasının ülke adına sevindirici olduğunu belirttiler.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, konuklarını her yıl bir milyon fidan yetiştirmek üzere hizmete sundukları fidanlığa götürerek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konuk, hedeflerinin ülkeye hizmetin en iyisini sunmak olduğunu belirterek, Pankobirlik ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Konya'yı Türkiye'nin en hızlı ağaçlandırılan ve yeşillendirilen ili haline getirebileceklerini açıkladı.

Recep Konuk'a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Tahir Akyürek, Pankobirlik Fidanlığı'ndan yararlanabileceklerini, bunun şehir için büyük bir imkan olduğunu söyledi. Başkan Akyürek, fidanlıkta yetiştirilecek bir milyon fidanı toprakla buluşturabileceklerini ifade etti. Akyürek, açılışa hazırlanan fabrikanın tüm Türkiye'ye hayırlı olmasını da diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;