Çevre Haftası 2003 Etkinlikleri

Çevre Haftası 2003 Etkinlikleri

Büyükşehir Belediyemiz tarafından ?Çevre Haftası 2003? etkinlikleri kapsamında düzenlenen ?BARIŞ ve ÇEVRE? konulu şiir ve resim yarışması ile en güzel ev/site bahçesi yarışması sergi açılışı ve ödül töreni program Alaaddin Keykubat Salonunda yapıldı.

Çevre haftası münasebetiyle Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Çevre Konulu yarışmanın ödül töreni Alaaddin Keykubat salonunda yapıldı. Yoğun ilgini olduğu sergi açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa yaptı.

Katılımcılara Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğünün hazırladığı Konya Kenti Çevre Sorunları Aktüel Kamera gösterimi izletildi. İzletilen sinevizyon gösterisinin ardından konuşmalara geçildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Konya belediyeleri olarak çevreye büyük önem verdiklerini belirterek ' Anadolu belediyeleri arasında çevreye ayrılan bütçenin en fazlası Konya Belediyelerindedir. Biz Türkiye'nin en büyük yeşil alanlarını yaptık. Bundan sonrada yapacağız. Çalışmalarımızı sadece yeşillendirmelerle sınırlamadık. Başıboş köpeklerin çevreye zarar vermemeleri için şehir dışına bir köpek barınağı yaptık. Tüm maliyetini belediyenin üslendiği barınakta yaklaşık 2000 köpek barınmakta. Biz Konya Belediyesi olarak kendimizi çevreci belediye ilan ettik. Çalışmalarımızlada bunu kanıtladık. Bundan sonrada çalışmalarımız Konya'nın yeşil dokusuna daha fazla katkıda bulunmak olacaktır' dedi.

Konuşmaların ardından şiir, kompozisyon ve resim dalında ödül alan yarışmacılara plaketleri verildi.

En güzel ev ve site bahçelerinin de değerlendirildiği yarışma töreninde yarışmaya katılan yöneticileri plaketleri verildi. Program plaket töreninin ardından sona erdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;