Çarşıya Büyük İlgi

Çarşıya Büyük İlgi

Konya Büyükşehir Belediyesi?nin geçtiğimiz yıl Ağustos ayında temelini attığı ve sekiz aylık gibi kısa bir sürede tamamladığı Belediye Önü Çarşılı Yaya Altgeçidi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ulaşım Master Planı kapsamında yapımına öncelik verilen ve 1,5 trilyon liralık bir bütçe ile yapımı tamamlanan Belediye Önü Çarşılı Yaya Altgeçidi Konya'ya yeni bir çehre kattı. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından Açık artırma usulü kiraya çıkarılan dükkanların 19 adeti kiraya verildi. Halkın ilgisinden memnun olduklarını ifade eden Çarşılı Yaya Altgeçidi esnafı Büyükşehir Belediyesine ticarete tekrar bir canlılık kattığı için teşekkür etti.

Altgeçitte tutulmayan 14 dükkanın 23 Eylül 2003 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Encümeni tarafından yeniden ihaleye çıkarılacağı bildiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haşmet Okur şunları kaydetti:

'1.5 trilyon lira bütçe ayrılarak yapılan altgecit vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Tabi ki memnuniyetlerini bizlere ulaştıran sadece vatandaşlarımız değil. Geçtiğimiz ay içerisinde Büyükşehir Belediyemizce açık artırma usulü kiraya verilen dükkanların müstecirleri de halkın yoğun ilgisinden son derece memnun olduklarını belirterek, Yeraltı Çarşısı'nın kendilerine yeni bir heyecan kattığını dile getirdiler.

Yeraltı Çarşısı'nda henüz kiralanmayan 14 dükkan bu ay içinde Büyükşehir Belediye Encümeni tarafından ihale ile kiraya verilecek. 23 Eylül 2003 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda yapılacak ihaleye tüm esnafımızı bekliyoruz'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;