Çalışanlar İçin KOMEK''te Haftasonu Kursları Başlıyor

Çalışanlar İçin KOMEK''te Haftasonu Kursları Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK kurslarının yeni dönem kayıtları 8 Ocak''ta başladı. Konya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü, bu yıl ilk kez çalışanlar için hafta sonu kursları düzenlediklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları''nda (KOMEK) 2006-2007 öğretim yılının ikinci dönem kayıtları başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü, 2006-2007 öğretim yılının birinci döneminin Şubat ayında sona ereceğini belirterek, yeni dönem kayıtlarının 8 Ocak''ta başladığını söyledi. Bu dönem kurs sayısının yeni açılan Almanca ve Rusça kursları ile birlikte 82''ye yükseldiğini kaydeden Kütükçü, ''Halkımızın ihtiyacı olan tüm branşlarda 16 kurs merkezinde eğitimlerimiz devam ediyor. Bu yıl ilk dönem kurslarımızdan 3 bin kişinin mezun olmasını bekliyoruz. Dönem sonunda ise 10 bin öğrenciyi mezun edeceğiz'' dedi.

ÇALIŞANLARA MÜJDE!

Bu dönemden geçerli olmak üzere ilk kez çalışanlar için hafta sonu kursları düzenleyeceklerini dile getiren Kütükçü, 19 Şubat''tan itibaren başlayacak hafta sonu kurslarına çalışanların büyük ilgi gösterdiğini vurguladı.

Öte yandan KOMEK''e kayıt yaptıran öğrenciler ise, ücretsiz olan kurslarda kendilerini geliştirme imkanı bulacakları için KOMEK''i tercih ettiklerini belirttiler.

8 Ocak tarihinde başlayan ve ilk gün bin 500 kişinin başvurduğu kayıtlar 2 Şubat 2007 tarihinde sona erecek. KOMEK kurs merkezleri ile KOMEK idare binasında yapılan ikinci dönem kursları 19 Şubat tarihinde başlayarak 4 ay sürecek. 12 Şubat''ta sınıf listeleri kurs merkezlerinde ve idari binada asılacak. Yeni dönem kayıtlarında en çok ilgi gören kurslar İngilizce, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, diksiyon ve aerobik.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;