Cafer Dirican ve ALİŞAN Konseri

Cafer Dirican ve ALİŞAN Konseri

Altınbaşak kültür ' sanat etkinlikleri dün akşam verilen iki konserle sürdü. Etkinliklerde sahne alan ilk isim Cafer Dirican oldu. Fantezi müziğin sevilen eserlerini seslendiren şarkıcı, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Dirican'ın ardından sahneye çıkan fantezi müziğin güçlü sesi Alişan, Konyalılara unutulmaz bir konser verdi. Kültür Park alanının hınca hınç dolduğu konserde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, önümüzdeki yıl yapılacak etkinliklere en az on bin kişilik bir alanın tamamlanmış olacağı müjdesini verdi.

26 Temmuz akşamı başlayan Altınbaşak Kültür Sanat Etkinlikleri'nde bugüne kadar bir çok ünlü ismi Konyalılarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, son olarak Fantezi müziğin güçlü sesi Alişan'ı Konya'ya getirdi. Kültür Park'ta düzenlenen program Cafer Dirican'ın sahne almasıyla başladı. 1 saate yakın sahnede kalan sanatçı, sevilen şarkıları başarıyla yorumladı. Dirican'ın ardından sahneye alkışlar ve tezahüratlar arasında ünlü şarkıcı Alişan çıktı. Alişan konserine akın eden binlerce kişi konser alanını hınca hınç doldururken, dışarıda kalanlar da çay bahçeleri ve çimler üzerinde konseri sonuna kadar takip etti. Konserine akın eden hayranlarıyla sıcak bir ilişki kuran sanatçı, ezanın okunmasıyla birlikte konserine 20 dakika ara verdi. Bu arada sahnede çay içen ve hayranlarıyla sohbet eden şarkıcı, daha sonra konserinin ikinci bölümüne geçti. İkinci bölümün başında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Vali Vekili İsmail Atasoy tarafından plaketle ödüllendirilen sanatçı, aldığı plaketi evinin en güzel köşesinde saklayacağını söyledi. Ödül töreninde konuşan Başkan Akyürek ise festival havasında geçen Altınbaşak'ın önümüzdeki yıllarda marka haline gelerek Türkiye'de 1 numara olacağını söyledi. Konser verilen alanın artık Konya'ya dar geldiğini anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı, önümüzdeki yıl yapılacak etkinliklere 10 ' 15 bin kişilik bir alanın yetiştirileceği müjdesini verdi.

Plaket töreninin ardından Alişan konserinin ikinci bölümüne geçti. Şarkılarının yanı sıra Türk Halk Müziği'nin sevilen türkülerini de başarıyla yorumlayan sanatçı, hayranları tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Konser izlemeye gelen engelli vatandaşlar, protokolün de önüne alınarak konseri en önde izleme şansı buldular. Sanatçı bir ara sahneden inerek şarkılarını engellilerle birlikte söyledi. Mutlulukları gözlerinden okunan engelliler, sanatçıyı uzun süre alkışladı.

15 bini aşkın seyirci konser sonunda olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;