Büyükşehir'in GAZNET oratklığı %20 oldu

Büyükşehir'in GAZNET oratklığı %20 oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi ?Konya Şehir İçi Doğalgaz Dağıtım? hakkını alan alan ?GAZNET?e yüzde 10 daha ortak olma kararı aldı. Kanunen yüzde 10 ortaklığı bulunan Büyükşehir Belediyesi?nin ortaklık hakkı böylelikle yüzde 20?ye çıkarılıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclisi 08.09.2003 tarihinde yaptığı olağanüstü toplantısında 'şehir içi doğalgaz dağıtım' hakkını alan GAZNET'ten yüzde 10 daha hisse alınması yönünde karar aldı. 100 milyar lira bedelle yüzde on hisse hakkını yüzde 20'ye çıkarmayı kararlaştıran Büyükşehir Belediyesi Meclisi, doğalgazın biran evvel dağıtımının gerçekleşmesi için şirketle ortak çalışmalara başlayacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa başkanlığında saat 15.00'de Belediye Meclis salonunda toplanan meclis üyeleri ' Doğalgaz Dağıtım İhalesini alan şirketten hisse alınması ve Kamulaştırmayla ilgili ek program yapılması konularını ele aldı. 08.09.2003 tarihli Olağanüstü Meclis toplantısı 31.07.2003 tarihli olağan Meclis Toplantısı'na ait Meclis müzakere ve karar zabtının okunup oylanmasıyla başladı.

Meclis Başkanı Mustafa Özkafa, 'Konya Şehir içi Doğalgaz Dağıtım' ihalesini alan 'GAZNET'ten hisse alınması ile ilgili meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Özkafa, şirkette Büyükşehir Belediyesi'nin kanuni olarak yüzde 10'luk hissesinin bulunduğunu hatırlatarak, yine yasanın Büyükşehir Belediyeleri'ne yüzde 10 daha şirketten hisse alınması hakkı verdiğini söyledi. Başkan Özkafa, 100 milyar lira değerinde yüzde 10'luk daha hisse alınacağını belirterek, Büyükşehir Belediyesi'nin de doğalgaz dağıtım aşamasında ve sonrasında işin içinde aktif olarak yer alacağını ifade etti. Başkan Özkafa'nın bilgi vermesinden sonra dağıtım ihalesini alan şirketten yüzde 10 hisse alınması konusu oylandı. Oy birliği ile kabul edilen teklifle birlikte Büyükşehir Belediyesi'nin hisseleri yüzde 10'dan yüzde 20'ye çıkarıldı. Böylece Doğalgaz dağıtımında en büyük ortaklardan biri Büyükşehir Belediyesi oldu.

Basın Kuruluşları için;