Büyükşehir'den Spor'a Destek

Büyükşehir'den Spor'a Destek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kulüplerarası Yeşil Meram Kupası Bisiklet Yarışları'na katılan sporculara yemek ikram etti. Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar spora çeşitli şekillerde destek verildiğini hatırlatarak, yeni dönemde de sporun her dalına destek olacaklarını, sportif faaliyetlerin daha da yaygınlaştırılması için çaba göstereceklerini ifade etti.

Konya'da gerçekleştirilen Kulüplerarası Yeşil Meram Kupası Bisiklet Yarışları'na katılan kulüpler, Büyükşehir Belediyesi'nin misafiri oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 73 sporcu ve yöneticiye Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde yemek ikramında bulundu.

Yemeğe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi kulüp başkanları, hakemler, ASKF Başkanı Mehmet Baykan, Belediye yöneticileri ve sporcular katıldı.

Yemekte konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e spora verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti. Hadi, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak devletin tüm imkânlarını şehir için kullanacaklarını, ayrıca sporun her dalında Büyükşehir Belediyesi'ne danışmanlık yapabileceklerini söyledi.

Başkan Akyürek ise, 'Konya'yı dünyanın sayılı yaşanabilir şehirleri arasına sokmanın en iyi yollarından biri de spordur. Bugün burada Türkiye'nin dört bir yanından gelen ve bizimde çok önem verdiğimiz bisiklet sporunu icra eden sporcularımızı ağırlıyoruz. Ulusal etkinliklerin yanı sıra şehrimizde uluslararası turnuva ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu konuda hazırlanmış çeşitli projelerimiz var. Bu projelerimizi işin uzmanları ile görüşerek hayata geçireceğiz. Büyükşehir Belediyesi yıllardır spora ve sporcuya çeşitli şekillerde destek oluyor. Biz yeni dönemde bu desteği daha da artırarak sürdüreceğiz. Yapacağımız etkinliklerin şehrimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Özellikle bisiklet sporu bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Zira Konya, Türkiye'nin bisiklet sporu konusunda en elverişli şehridir. Bu avantajımızı kullanarak bisiklet sporunun geliştirilmesi ve desteklenmesi için öncü olma gayreti içinde olacağız. Turnuvaya katılan tüm kulüplerimize ve sporcularımıza şehir adına teşekkür ediyorum' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;