Büyükşehir'den Ramazan'a Özel Konya Sokağı

Büyükşehir'den Ramazan'a Özel Konya Sokağı

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Ramazan geleneklerini yaşatmak için Konya Sokağı oluşturdu. Fuar Kültür Park alanında oluşturulan Konya Sokağı'nda hem büyükler, hem de küçükler için çeşitli etkinlikler yer alacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Ramazanları yaşatmak için Fuar Kültür Park alanında Konya Sokağı oluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kültür Park içinde oluşturulan Konya Sokağı'nın Ramazan ayına ayrı bir renk katacağını ve eski Ramazan geleneklerinin yaşatılmasına katkı sağlayacağını belirterek, Ramazan ayına özgü kültür etkinliklerinin ve diğer animasyonların tümünün halka açık ve ücretsiz olacağını ifade etti. Konya halkının Kültür Park'taki etkinlikleri eş, dost ve çocuklarıyla birlikte rahat bir şekilde izleyebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm olanakların sağlandığını kaydeden Başkan Akyürek, hoşgörü şehri Konya'da barış ve huzur içinde bir Ramazan ayının daha yaşanmasını dileyerek, tüm Konyalıları etkinliklere davet etti.

Ramazan ayı süresince her akşam saat 21:15'te Fuar Kültür Park'ta oluşturulacak olan Konya Sokağı'nda büyükler için Süleyman Sarı tarafından Ramazan Sohbeti verilecek ve Türk Tasavvuf Musikisi ziyafeti sunulacak. Küçükler de Konya Sokağı'nda kukla, meddah, orta oyunu, Aşık-Maşuk, Hacivat-Karagöz ve sürpriz hediyelerle gönüllerince eğlenecek.

Ramazan ayı için oluşturulan Konya Sokağı'ndaki işyerlerinde nostaljik bir alışveriş yaşayacak olan Konyalılar, Ramazan akşamlarının tadını mistik ortamlarda çay ve nargile içerek çıkaracak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;