Büyükşehir'den Okullarda 'Teneffüs Vakti' Programları

Büyükşehir'den Okullarda 'Teneffüs Vakti' Programları

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilköğretim okullarına yönelik başlatılan 'Teneffüs Vakti' programlarına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilerin böyle programlar sayesinde yaşadıkları kültürü öğrendiklerini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından “Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi” çerçevesinde başlatılan Teneffüs Vakti etkinlikleri kapsamında Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim Okulu’ndaki programa katıldı.

Programda konuşan Başkan Akyürek, geleceklerini iyi belirlemek için öğrencilerin çok çalışmalarını istedi. Programlar sayesinde öğrencilerin yaşadıkları kültürü daha iyi tanıdıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, yaz aylarının gelmesiyle mahallelerde de çeşitli programlar düzenleyerek komşular arası kaynaşmaya katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Okul Müdürü Salih Saidoğlu ise, Büyükşehir Belediyesi tarafından okullarının bahçe düzenlemesi, bahçe duvarı ve asfaltının yapıldığını, binalarının boyandığını belirterek, Başkan Akyürek’e teşekkür etti. Saidoğlu, judo takımlarının Türkiye birincisi olduğunu belirterek, Başkan Akyürek’ten okullarına bir de spor salonu yapmasını istedi.

Okulun judo takımını tebrik eden Başkan Akyürek, bu yıl Konya genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte belirledikleri bazı okullara spor salonu yapılacağını vurgulayarak, Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim Okulu’na da spor salonu yapma sözü verdi.

TENEFFÜS VAKTİ PROGRAMI

Nasrettin Hoca Yılı dolayısıyla Hoca’yı anmak için çeşitli etkinliklerle birlikte, tiyatro ve illüzyon gösterilerinin yer aldığı Teneffüs Vakti programları, 6 Haziran 2008 tarihine kadar 13 okulda yapılacak. Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde yapılan programlara katılan çocuklara çeşitli hediyeler veriliyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;