Büyükşehirden Öğrencilere 10 MİLYAR LİRA

Büyükşehirden Öğrencilere 10 MİLYAR LİRA

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Hz.Mevlana?nın 730. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri sona erdi. Çeşitli yarışmaların ödül töreni ile sona eren etkinlikler Alaaddin Keykubat Salonunda bir hafta boyunca sürdü. Etkinliklere ilginin yoğun olması organizatörleri sevindirirken, programların tümünü takip eden Başkan Mustafa Özkafa, kültürel faaliyetlere önem vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 730.Vuslat Yıldönümü etkinlikleri, yarışmaların ödül töreni ile sona erdi. Alaaddin Keykubat salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, okul müdürleri, eğitimciler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, ilköğretim okulları arasında yapılan bilgi yarışması ile başladı. Daha sonra ortaöğretim kurumları arasında yapılan yarışmanın ardından 'Şiir, Kompozisyon ve Makale' dallarında yapılan yarışmaların ödül törenine geçildi. Yarışmaların sonnuda toplam 10 milyar liralık ödül dağıtılırken, okullar arasında yapılan bilgi yarışması sonucunda da 18 adet tam altın, 6 adet de yarım altın hediye edildi.

Programı takip eden Başkan Özkafa, programlara gösterilen ilginin sevindirici olduğunu belirterek, her yıl gerçekleştirilen etkinliklerin toplumun büyük bir kesimi tarafından ilgiyle izlendiğini, bununda kendilerine kültürel etkinlikler yapmaya ve bu alandaki çalışmalarını artırmaya sevk ettiğini söyledi. Özkafa, yarışmaya katılan herkesi tebrik ederek, amaçlarının insanları Hz.Mevlana ve düşüncesini araştırmaya yönlendirmek olduğunu ifade etti.

Yarışmalar Sonuçları

İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması

1. Seçuklu İlçesi, 2. Meram İlçesi 3. Karatay İlçesi

Ortaöğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması

1. Karatay İlçesi 2. Meram İlçesi, 3. Selçuklu İlçesi

Makale Yarışması

1. Sezai Çoşkun (Türk Romanında Mevlana ve Mevlevilik), 2. İskender Pala ( Anadolu'nun Işığı), 3. Özber Can (Mevlana Celaleddin Rumi vöe Şeyh Galib'in Aşk Estiği)

Mansiyon

Mustafa Tekin ( Modern Dünyanın Bunalımını Aşmada Mevlana Felsefesi)

İlköğretim Okulları Arası 'Mevlana' Konulu Şiir Yarışması

1. Betül Can (Vali İhsan Dede İlköğretim Okulu), 2. Osman Nuri Güzel (Zafer İlköğretim Okulu), 3.Feyza Bilgiç (Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu)

Mansiyonlar

Aybüke Sultan Yalçın, Ayhan Akyel, Türkay Gür, Enes malik Yağmur Merve Kahveci

Liseler Arası 'Mevlana' Konulu şiir yarışması

1. Bekir Çınar (Dumlupınar Lisesi), 2. Muhammed Mecit Seyran (Selçuklu Anadolu İHL), 3.Hasan Oğuz Kılıklı Beyşehir A.A. Anadolu Lisesi)

Mansiyonlar

Fatma Demir, Fatma Şengül, Havva Polat, Aylin Akdağ, Kürşat Güneş

Liseler Arası 'Mevlana' Konulu Kompozisyon Yarışması

1. Kamil Çağlar (Selçuklu Lisesi), 2. Hülya Anakız Ertürk (Konya İHL), 3.Hacer Ulusan (Meram Naciye Muncuoğlu Lisesi)

Mansiyonlar

Yasin Arıcı, Havvanur Kağnıcıoğlu, Hacer İnan, Rıdvan Ayhan, Ayşenur Şimşek, Mevlüt Bektaş

Üniversite 'Mevlana' Konulu Kompozisyon Yarışması

1. Ali Polatdemir (S.Ü.), 2.Abdullah Saat (S.Ü.), 3.Hüseyin Öresin (S.Ü.)

Mansiyonlar

Esengül Aysal, Gökhan Şimşek, M.Ali Akçay, Arzu Çetin, Ömür Taşer

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;